Denizli Notebook Menteşe tamiri

7/24 Yerinde Hızlı Servis

Denizli Notebook Menteşe tamiri

19 Mart 2019 Acer Menteşe Tamiri Asus Menteşe Tamiri Casper Menteşe Tamiri denizli laptop menteşe tamiri Hp Menteşe Tamiri Laptop Menteşe Tamiri Lenovo Menteşe Tamiri Monster Menteşe Tamiri Msi Menteşe Tamiri notebook Menteşe Tamiri Samsung Menteşe Tamiri 0
RG Bilgisayar Tamircisi

Laptop Menteşe Tamiri

Dizüstü bilgisayarların yapım özellikleri ve tasarımları nedeniyle menteşelerin kırılması, uzun süreli günlük kullanımın kaçınılmaz bir sonucudur. Vizyon Bilgisayar olarak dizüstü bilgisayarınızdaki kırılan menteşelerin onarımlarını profesyonel kadromuzla en kısa sürelerde gerçekleştiriyoruz.

Çoğu dizüstü bilgisayar kasası plastikten üretilmiştir ve menteşeler çoğunlukla plastik kasaya monte edilmiş metalden yapılmıştır. Menteşe arızaları çoğunlukla metal ve plastik parçalar üzerine darbe alması sonucu kırılır. Bu metal menteşelerin takıldığı yerin etrafında çatlaklara neden olabilir veya metalin parçalanması veya bölünmesi söz konusudur. Ayrılma gerçekleştiğinde, menteşe artık düzgün şekilde hareket etmeyecek veya hiç hareket etmeyecektir.

Menteşelerinizin arızalı olup olmadığını nasıl anlarsınız ?

Genişleme, tıklama veya sürtme sesleri gibi kapağı açtığınızda ve kapattığınızda birçok belirti işareti vardır ve kapak düzgün kapanmayabilmektedir. Diğer belirtiler daha belirgindir; menteşe alanı çevresindeki çatlamış kasa, yerinden çıkmış menteşeler veya en kötü ihtimalle kapak gövdeden tamamen ayrılması gibi sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. İkincisi’de elbette, dizüstü bilgisayarınızın tasarlandığı veya kullanılması gerektiği şekilde kullanılmadığı.

Menteşe arızasına neden olan stress, günlük bilgisayar kullanımının uzun süreler boyunca sürmesinden dolayı düşürme, kapağın aşırı agresif kullanımı, tasarımdaki üretim hataları ve iç bileşenlerden kaynaklanan sorunlar, uzun süreli ısıdan dolayı neden olan plastik parçalar kırılgan hale gelebilir. Dizüstü bilgisayar kasası veya kapak çatlaması oluşumunda plastik çatlakların onarımı pratik olmadığından değiştirilmelidir. Kırılmış metal menteşeler yeni metal menteşelerle değiştirilebilir. Daha eski dizüstü bilgisayarlarda, yeni kasaya ait parçaları satın almak genellikle mümkün değildir. Neyse ki, kullanılmış parçalar gibi pratik ve ekonomik alternatifler vardır. Çoğu laptop kasası ve menteşe parçaları 20 – 80 $ ‘dan satın alınabilmektedir. Bir diğer seçenek, vidalar, somunlu vidalar ve özel yapıştırıcılar, hatta bazen epoksi ile onarımlarda çok verimli sonuçlar elde edilmektedir. Elbette bazı durumlarda orijinal kadar iyi görünmeyebilir, fakat bütçenize göre çok uygun fiyatlarla sonuçlanmaktadır. Son dönemlerde çıkan yeni dizüstü bilgisayarlar, erken kırılan menteşe arızalarını kapsayan geçerli garantilere sahip olabilirler. Cihazlarınızın onarımlarını yaptırmadan önce minimum 3 ay garanti şartı isteyiniz..

Vizyon Bilgisayar olarak; dizüstü bilgisayarınızın menteşelerinin onarımlarını garantili olarak gerçekleştirebiliriz. Birçok seçenekler sunuyoruz, arızanın türünü tam olarak anlayabilmemiz için, cihazınızı servisimize bırakmanız en doğru çözüm olacaktır..

Ekran ile ana gövde arasındaki bağlantıyı sağlayan ekipmanlardan menteşeler, notebookların en çok hasar gören birimlerindendir. Ne kadar titiz kullanılırsa kullanılsın sürekli açılıp kapanmaya bağlı olarak yıpranan menteşelerinizin ister onarım ister yeni parçalar ile değiştirme işlerini, Vizyon Bilgisayar Servisin’de çözebilirsiniz.

Notebook Menteşe Değişimi & Tamiri – Notebook Anakart Arıza Onarım – Notebook Tamiri, Ekran Kartı Tamiri – Notebook Tamiri Lcd Ekran Değişimi – Notebook Menteşe Değişimi ve Tamiri Antalya – Notebook Menteşe Değişimi ve Tamiri Denizli– Notebook Menteşe Tamiri Denizli – Notebook Menteşe Tamiri Denizli – Notebook Menteşe Tamiri Denizli

Tıkla Hemen Ara